Фарбування фасадів будівель

Підготовка фасаду до фарбування.

Якість і довговічність фарбування будинку зовні в дуже великій мірі залежить від правильної підготовки поверхні стіни.
Поверхня, на яке буде наноситися фарба, має бути щільною, міцною та загрунтованою.
Підготовка під фарбування старих стін будинку 
Поліпшувати стан поверхні, як правило, завжди необхідно перед фарбуванням старих стін будинку. Стару стіну перед фарбуванням необхідно очистити від пилу, плісняви, моху і легко відшаровуючих шарів старих покриттів. Для цього стіни найкраще промити мийкою під тиском, наприклад, автомобільною. Або можна протерти всю поверхню стіни жорсткою щіткою, але цей варіант більш трудомісткий. Краще використовувати обидва способи, після миття обробити щіткою тільки місця інтенсивних забруднень. Місця скупчень цвілі, моху після їх видалення необхідно обробити рідким біозахисним препаратом Шедевр СК-11 або антибактеріальною акриловою грунтівкою "Біокілер". Інакше, в товщі покриття стіни можуть залишитися частини цих біологічних субстанцій, які швидко проростуть крізь нову фарбу. Потім виконуємо ремонт оштукатурених поверхонь, шпаклюємо тріщини, місця з відстаючою штукатуркою. Стара фарба на фасаді не повинна відшаровуватися і пилити. Місця з відшаровуючою фарбою зачищають, грунтують і покривають додатковим шаром нової фарби.Якщо стара фарба пошкоджена на великій площі, то краще її зняти з усією поверхні стіни. Для видалення старої фарби зручно використовувати піскоструминний апарат.

Щоб визначити міцність поверхні що буде фарбуватись , на стіну наклеюють чималий шматок прозорого канцелярського скотча і через хвилину різким рухом зривають його зі стіни. Якщо разом зі скотчем від стіни не відірвався шматочки поверхны, то така стіну можна грунтувати і фарбувати. В іншому випадку, поверхню стіни слід зачистити, видаливши стару фарбу.

Підготовка до фарбування фасаду нового будинку.

Оштукатурені фасади нових будинків досить міцні. Підготовка фасаду до фарбування нового будинку зовні зводиться до наступних етапів:

Необхідно обов'язково просушити свіжо оштукатурений фасад протягом мінімум 30 - 60 днів. Стіна повинна повністю висохнути.
На стіну будинку нанести ґрунтовку.
Не оштукатурені фасади із силікатної цегли можна покрити спеціальним безбарвним захисним складом Водозахисним просочувачом по мінеральним поверхням Шедевр СК-16 або Акриловим лаком для каменю Шедевр СК-07, а можна просто пофарбувати фасадною фарбою Фасадною фарбою Style Fasade СК-04. У будь-якому випадку поверхню стіни грунтують Грунтівкою Шедевр СК - 01.

Фасади з лицьової керамічної цегли зазвичай не фарбують.

Нові стіни зі звичайного керамічної цегли краще пофарбувати в перші два роки, до появи на них висолів.

 

ГРУНТУВАННЯ ПОВЕРХНІ ФАСАДУ БУДІВЛІ.

Грунтування стін фасаду необхідне для підвищення адгезії (зчеплення) фарби з основою, зміцнення поверхні що відшаровується, для вирівнювання поглинаючої здатності поверхні (щоб пофарбована поверхня не була плямистою), щоб скоротити витрати фасадної фарби, для полегшення нанесення фарби.

Грунтування стін будинку зовні проводять акриловою грунтівкою Шедевр СК - 01 або акриловим грунтом Гідрорубіж СК-33 в залежності від властивості поверхні.

Найкраще застосовувати ґрунтовку, рекомендовану виробником фасадної фарби, тому що, як правило, плівкоутворююча речовина у грунтівки і фарби однакова і вони найбільш сумісні між собою.

Якість фарбування фасаду будинку можна підвищити, якщо ґрунтовку колерувати в тон, близький до кольору фасадної фарби.

В якості грунтовки іноді використовують фасадну фарбу розбавлену водою в співвідношенні 1: 1.

Грунтовку на поверхню стіни наносять тим же способом, що і фарбу. Перед фарбуванням, грунтовка обов'язково має повністю висохнути протягом не менше доби.